O nas

 


 

menu spa 

W drodze do siebie

Jako dziecko, mimo że urodzona w wielkim mieście, byłam wychowana blisko natury i czułam się jej częścią. Uczyłam się szacunku do niej - do roślin, zwierząt, do ziemi. Patrzyłam na świat oczami moich rodziców i dziadków dla których życie blisko ziemi było czymś zwyczajnym a jednocześnie pełnym ciekawości i respektu. 

Później - już jako dorosła - wiele razy doświadczyłam w życiu przemiany, która powstała gdzieś głęboko we mnie w momentach, w których stapiałam się w jedno z przyrodą, gdy dotykałam stopami szorstkiej ziemi, gdy czułam odpływające fale morza, poddałam się siłom natury. 

Gdy w 2006 roku stworzyłam Zieloną Pomarańczę początkowo zajmowałam się tradycyjną kosmetologią i nie przypuszczałam, że dojdę do miejsca w którym znajduję się obecnie.

Pracując z kobietami widziałam w nich nie tylko pragnienie piękna ale przede wszystkim wielką potrzebę powrotu do życia w równowadze. Dotykałam tych wszystkich trosk, zmęczenia wynikającego z potrzeby bycia docenionym człowiekiem. Obserwowałam, że choć zajmowałam się wydobywaniem piękna ciała to najlepsze efekty przynosiła pielęgnacja duszy - właśnie poprzez ciało. Przez dobre słowo, kojący dotyk, zapach, naturalne kosmetyki - które w jakiś magiczny sposób łączą nas z prawdziwością.

Sama doświadczyłam procesu zmiany - poszukiwania siebie autentycznej, przede wszystkim w relacjach z innymi ludźmi ale także w budowaniu rodziny, biznesu. Powrotu do swojego "Ja" - choć była to droga bolesna i niełatwa. Poprzez ujrzenie miejsca w którym się znalazłam, dostrzeżenie jak i gdzie się pogubiłam, rozpoznanie mechanizmów swojego postępowania, zauważenie co powoduje, że popełniałam wciąż te same błędy, po wprowadzanie zmian. dzień po dniu, minuta po minucie. Obecnie zaczynam swoją ścieżkę życiową od nowa ufając, że tak jest dobrze :)

Każdy ma swoją drogę - do mnie od zawsze przemawiała natura i jej moc a potem przemówiło ciało. To ono pozwoliło mi się otworzyć, to z nim chcę obecnie pracować. Kiedyś na jednym z wykładów powiedziałam że ciało mnie uratowało. Tak myślę. Bo ciało jest prawdziwe, czujące, nie da się go oszukać. Podczas gdy głowa płata nam figle i poszukuje logicznych rozwiązań ciało po prostu przemawia szczerze pokazując co mu się podoba a co nie. Tym samym dając nam znak co nam służy a co nie i prowadząc nas w procesie rozwoju świadomości.

Właśnie poprzez moje doświadczenia z pracą z ciałem zafascynowała mnie holistyczna pielęgnacja i rozwój. Gdy postrzegamy człowieka jako całość, szanujemy zachodzące w nim procesy i doceniamy więzi, jakie tworzy z innymi istotami żyjącymi na Ziemi możemy pełniej objąć jego potrzeby i potencjał.

Pielęgnacja i praca z ciałem to zanurzenie się w byciu, w doświadczaniu. Możliwość zatrzymania się, zaopiekowania się sobą, uwolnienia emocji i zmęczenia.  Holistyczny rozwój poprzez pracę z ciałem daje możliwość efektywnego rozwoju świadomości, zakorzenionego głęboko w prawdzie.

Człowiek rodzi się ze źródłem mocy, danym mu z dniem poczęcia na tym świecie. W każdym, choćby najbardziej okaleczonym organizmie to źródło istnieje i można do niego wrócić. 

Gdy ponownie zbliżysz się do siebie, zaufasz swojej intuicji, pójdziesz za głosem serca - znajdziesz drogę pełną obfitości.  

 

Przemiany, czy te zewnętrzne czy te bardziej duchowe - choć nie od razu - z czasem wypełniły moje życie pasją i wielką ciekawością różnorodnego świata kobiet.

Moim największym pragnieniem jest tworzyć bezpieczną, otwartą przestrzeń, w której możesz doświadczyć bliskości ze sobą.. Poczuć, jakie są Twoje wartości, za czym warto podążać w życiu i czemu poświęcać swoją uwagę i energię.

Istnieją proste sposoby i metody, które otwierają umysł i ciało na zdrowie, radość i szczęście. Chcialbym się nimi z Tobą podzielić.

Serdecznie zapraszam do wewnętrznej podróży ku prawdziwemu pięknu i równowadze.

Ania Dąbrowska

 

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)