rozwoj osobisty

 


 

menu spa 

O metodzie

Proces Tworzenia jest metodą rozwojową, zbliżoną do coachingu, w której głównym celem jest wsparcie klienta w rozwoju i osiągnięciu konkretnych celów osobistych i zawodowych. W pewnych aspektach jest również metodą terapeutyczną, gdyż przyczyniając się do rozwiązania i zrozumienia wewnętrznych konfliktów efektywnie wpływa na świadomość a tym samym na umiejetność zarządzania własnymi stanami emocjonalnymi 

Tym co istotne i szczególne w tej formie pracy z klientem jest praca z ciałem. Ciało postrzegane jest jako obszar skupiający nasze doświadczenia i dający nam dostęp do wiedzy o nas samych - o naszych przekonaniach, wzorcach.

Wszyscy jesteśmy w swoim życiu twórcami, nieustannie kreującymi: nasz biznes, zdrowie, związki, produkty czy usługi, lecz nie zawsze ten proces zwieńczony jest sukcesem. Wielu z nas pragnie znaleźć swoje miejsce w świecie i uporać się z przeszkodami życiowymi. Momentami może się nam wydawać, że życie to przypadkowy zbiór niepowiązanych ze sobą zdarzeń, bez większego znaczenia. Ale jeśli przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że pod tymi pozornie chaotycznymi zdarzeniami kryje się głęboki przekaz i źródło nieograniczonej wiedzy.”  Ania Brandysiewicz, twórczyni metody.

Cokolwiek tworzymy w naszym życiu- związek, rodzinę, biznes, karierę - jest to proces twórczy, który podlega pewnym prawidłom. Dobrze jest mieć świadomość, od czego zacząć i przez jakie etapy powinien przejść każdy nasz projekt zarówno w wymiarze zewnętrznym i osobistym.

Ważne jest także rozpoznanie podświadomych uwarunkowań, które w znacznym stopniu wpływają na nasze decyzje i plany.

Proces Tworzenia pozwala:

 • zapoznać się z uniwersalnymi aspektami świadomego tworzenia 
 • dostrajać się na poziomie ciała i  umysłu i duszy do tych aspektów tworzenia tak, by sprzyjały one realizacji naszych projektów
 • świadomie transformować przeszkody i blokady, które pojawiają się na naszej drodze, zarówno te w wymiarze osobistym jak tez w szerszym kontekście.

Efektem pracy jest głębsza integracja świadomości oraz lepsza umiejętność dokonywania życiowych wyborów  w zgodzie z UNIWERSALNĄ PRAWDĄ i miłością, która zaczyna być postrzegana przez badaczy jako szczególny , niezwykle ważny dla człowieka rodzaj inteligencji.

Najważniejszą zaletą tej metody jest prawda i zrozumienie jakie ona niesie.

Stres podpowiada, że wszystko musi wydarzyć się natychmiast, już teraz. Zaufanie i dobra wizja pozwalają poczekać  i uwierzyć, że na wszystko jest właściwy czas i właściwe rozwiązania

WARTOŚCI Z NAUKI PROCESU TWORZENIA

 • rozpoznasz przekonania, które blokują twój rozwój i zawężają świadomość,
 • stopniowo przekształcisz je na nowe, wspierające cię, zakorzenione w miłości
 • zrozumiesz, czemu spotykają cię pewne sytuacje w zyciu, czemu stoisz w miejscu, spotykasz “niewłaściwych” ludzi, zzemu chorujesz?
 • doświadczysz co to znaczy tworzyć i żyć z radością, w zgodzie ze sobą i uniwersalnymi wartościami w poczuciu balansu.
 • nauczysz się jak synchronizować się z aspektami Procesu Tworzenia oraz odczujesz korzyści z tego procesu w swoim codziennym tworzeniu – osobistym i zawodowym
 • zbudujesz wewnętrzny autorytet
 • staniesz się odpowiedzialny/a za swoje życie
 • uzyskasz poczucie głębokiej równowagi i balansu

 

Relacje

Jest to temat, który towarzyszy każdemu człowiekowi codziennie i przez całe życie. O jego wadze nie trzeba nikogo przekonywać. Warto więc podejść do niego bardziej świadomie - głęboko spojrzeć na swoje potrzeby, rozpoznać własne wzorce tworzenia związków, wyciągnąć  wnioski z wcześniejszych doświadczeń, by odkryć, jakie relacje chcemy tworzyć i jak ma wyglądać nasz najważniejszy związek. Spokania (sesje indywidualne, warsztaty) w znaczący sposób pomogą ci uświadomić to sobie.

 

Biznes

Celem jest ukształtowanie świadomości PROCESU TWORZENIA w obszarze Twojego biznesu, pracy zawodowej czy różnych projektów.

W sposób aktywny poznasz kolejne etapy Procesu Tworzenia, a także będziesz mieć możliwość zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami oraz wyjść poza nie i rozszerzyć swoje horyzonty w obszarze szeroko rozumianej pracy zawodowej.

Ścieżką do samopoznania są emocje, które włączone w pamięć doświadczeń zapisane są w tkankach i wypełniają nasze ciała - w powięziach, systemie nerwowym, mięśniach. W ten sposób utrwalone emocje dają nieograniczony dostęp do różnych przekonań, które przyjęliśmy i możliwość - z jednej strony uwolnienia tych emocji a - z drugiej zrozumienia co się stało, czego możemy się nauczyć z naszych doświadczeń, co w nich nie jest prawdą z punktu widzenia prad uniwersalnych.

W trakcie spotkań staramy się wejść w obszar Twoich doświadczeńna tyle, na ile jesteś gotów, zawsze z dużą delikatnością i akceptacją.

 

DLA KOGO JEST PRZEZNACZONA METODA

Przede wszystkim dla osób, które:

 • pragną się wyciszyć, zatrzymać i skontaktować ze swoim „ja” ,
 • mają potrzebę wzmocnienia, wyklarowania wizji siebie w relacjach, w pracy, w życiu osobistym,
 • pragną tworzyć świadomie i w zgodzie ze sobą,
 • chcą się nauczyć rozpoznawać, mieć pewność i poczucie co im w życiu służy a co nie,
 • popełniają wciąż te same błędy lub wikłają się w podobne, trudne sytuacje nie wiedząc dlaczego,
 • pragną dowiedzieć się więcej o swoich uwarunkowaniach i schematach postępowania.

 

O autorce metody

Twórcą tej głęboko transformującej metody jest Ania Brandysiewicz - z wykształcenia inżynier elektronik. Przez 30 lat pracowała w swoim zawodzie, dochodząc do kolejnych stanowisk menadżerskich w amerykańskim świecie korporacyjnym. Obecnie mieszka w Grass Valley w Kalifornii, gdzie prowadzi działalność terapeutyczną i szkoleniową w założonym przez siebie ośrodku School of Creation. Pomaga klientom w sformułowaniu swojej misji w życiu prywatnym i zawodowym, uwalnianiu się od ograniczających przekonań i zahamowań emocjonalnych, w przekształcaniu przeciwności w siłę napędową życiowych zmian. Autorka książki „Sztuka życia świadomego. Jak korzystać z mądrości swego ciała, aby odnaleźć i przekształcić przekonania ograniczające nasze sukcesy życiowe.” (Wydawnictwo MEDIUM, 2012).

 

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)