rozwoj osobisty

 


 

menu spa 

Praca z kolorem

Analiza kolorystyczna jest dobrym wstępem do odkrywania sebie, swojego potencjału, róznorodności, kreatywności. 

Wykonana z przestrzeni serca analiza ma wymiar terapeutyczny  Dobrze dobrany kolor harmonizuje z nami nie tylko na poziomie czysto fizycznym ale też oddziałuje na psychikę, emocje a także energetykę ciała. Wydobywa pięknie Twoją urodę - podkreślą naturalny koloryt i blask oczu, cery i włosów. Sprawia, że wyglądasz młodo, świeżo i autentycznie.

Kolory działają wzmacniająco jako narzędzie - wydobywają kobiecość, zatrzymują Cię na chwilę byś się sobie przyjrzała na nowo z otwartością i akceptacją. Technicznie analiza polega na przykładaniu chust kolorystycznych w odpowiednim oświetleniu - Ty możesz obserwować cały proces w lustrze i widzieć różnicę między tym co Cię wzbogaca a tym co nie służy. Analiza często pokazuje jakie maski nakładamy w ochronie naszej delikatności - zbyt mocne kolory, kreski na oczach czy kolor włosów. Fajnie to zobaczyć i poczuć.

Na czym polega analiza?

Podobnie jak przyroda żyje wieloma barwami o każdej porze roku tak samo ludzie mają swoje własne, indywidualne kolory skóry/ włosów i oczu. Nasze barwy nie zmieniają się jednak w cyklach tak jak ma to miejsce przyrodzie tylko każdy człowiek ma przyporządkowane kolory w obrębie jednej pory roku - wszyscy razem tworzymy więc feerię barw podobnie jak tworzą ją rosliny, zwierzęta. 

Ludzie mają tzw. ciepłą i chłodną kolorystykę - oznacza to, że w ich skórze dominuje ciepły lub chłodny pigment. W ramach ciepłych typów wyróżniamy wiosnę i jesień a w ramach typów chłodnych lato oraz zimę. 

Analiza kolorystyczna polega na odkryciu:

  • jaką jesteś porą roku
  • jakie kolory są dla Ciebie najwłaściwsze
  • jaki jest Twój najlepszy dzienny makijaż
  • w jakich kolorach, fakturach nosić ubrania i dodatki
  • jaki jest najwłaściwszy dla Ciebie kolor włosów?

 

Analiza trwa około 2 godzin i obejmuje:

  • test kolorów - wykonujemy go przy pomocy specjalnych chust do analizy kolorystycznej,
  • test materiałów (faktury, wzory etc),
  • dobór - wykonanie makijażu,
  • wydanie wzornika kolorystycznego, dzięki któremu codzienne zakupy staną się łatwiejsze i wolne od pomyłek kolorystycznych/ opcjonalnie

Dowiesz się także, jak stopniowo zmienić zawartość garderoby, tak by stworzyć podstawowy zestaw ubrań w Twoich kolorach.

Inspiracja
Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną na twórczy warsztat rozwojowy "Sztuka bycia sobą" 
kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)