O nas

 


 

menu spa 

Technika Metamorficzna

,,Widziałem zauważalne zmiany, które zachodziły w pacjentach ogólnie uznawanych przez lekarzy jako nieuleczalnie chorych, w szczególności w dziedzinie zdrowia psychicznego” * Dr. R.Durant, Heatherleay Educational Unit o "masażu" metamorficznym.

 

Technika metamorficzna jest stosowana jako punktowa praca terapeutyczna wzdłuż refleksów kręgosłupa na stopach. 

 

Założenia terapii metamorficznej

1. Refleksy linii kręgosłupa korespondują z pamięcią okresu płodowego człowieka. Praca terapeutyczna obejmuje uformowane wówczas struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. 

2. Tzw. Zasada Matki i Zasada Ojca;

Zasada Matki obejmuje obszar pięty. Symbolizuje poród (najbardziej aktywny udział matki) Nierównowaga w obrębie zasady matki (fizycznie to obszar tzw sakralny, kość krzyżowa, podbrzusze) to problemy w relacjach z matką i/lub z wyrażaniem (w stosunku do innych ludzi a także do siebie) emocji, uczuć z tą zasadą związanych - tj. troski, empatii.

Zasada matki  „odzwierciedla (...) naszą zdolność do bycia w otaczającej rzeczywistości, bycia ugruntowanym, uziemionym” (cyt. Marianne Tuor-Neuhaus)

Zasada Ojca znajduje się w strefie dużego palca. Symbolizuje poczęcie (najbardziej aktywny udział ojca). Blokady w obrębie zasady ojca najczęściej mają odzwierciedlenie w trudnych relacjach z ojcem lub bardziej ogólnie – w problemach z uznaniem zewnętrznych autorytetów ojcowskich cech, wyrażaniem wewnętrznego autorytetu, poczuciem swojego miejsca na ziemi, wizji życia i jej realizowaniu.

 

Praca terapeutyczna

Terapeuta pracuje z okresem płodowym, zakładając że wydarzenia z tego okresu mają bardzo istotny wpływ na człowieka - jego potencjał, rozwój i poczucie szczęścia.

Poprzez delikatne rozluźnianie refleksów kręgosłupa na stopach można zmienić określone cechy, wydarzenia czy emocje uformowane w przeszłości i uwolnić je. Podczas zabiegu dochodzi do odblokowania energii życiowej, zahamowanej na skutek różnych doświadczeń w okresie płodowym/porodu. 

Trudne doświadczenia, będące wskazaniem do terapii to zarówno te ze sfery fizycznej ( trudne ułożenia porodowe, farmakologiczne i medyczne wspomaganie porodu, silny stres porodowy, zatrzymanie akcji serca noworodka etc) jak również całkoształt sytuacji rodzinnej, która towarzyszy dziecku w pierwszych miesiącach życia (stres matki, niechciana ciąża, konflity rodziców etc)

 

Dla kogo jest masaż metamorficzny:

  • poporodowa praca z dziećmi
  • przygotowanie kobiety w ciąży do porodu oraz po porodzie
  • praca z dorosłymi w celu uwolnienia trudnych doświadczeń z okresu poczęcia, płodowego oraz porodu

 

Efekty terapii:

  • wzrost wewnętrznego potencjału
  • integracja organizmu, poczucie większej równowagi
  • usprawnienie pracy narządów wewnętrznych i układow
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa i głowy
  • relaks, ukojenie
  • poczucie uwolnienia od ciężaru trudnych doświadczeń 

Szczegółowo o masażu metamorficznym możesz przeczytać tutaj

 

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)